Dünyadaki Müslümanların Yaşam Koşulları

Biz dünya çapında Müslümanlar'ın yaşamlarını gözlemliyoruz ve size onların hayatları hakkında doğru haberler iletiyoruz.. Bu faaliyetlerimiz dünya çapında yapılıyor.. Bu projeyi, zor durumda kalan Müslüman kardeşlerimiz hakkında sizleri bilinçlendirmek amacıyla yapıyoruz.

Myanmarin Yetimleri Kur’an’la büyüyor

 

Myanmar’ın zulmünden kaçarak Bangladeş’e sığınan Rohingya Müslümanlarının bulunduğu kamptaki yetimhanedeki 48 çocuk, kendilerine yaşatılan zulmün acılarını silmeye çalışıyor. AA muhabirleri, Myanmar’ın Arakan “Rakhine” eyaletindeki şiddet olaylarından kaçarak Bangladeş’e sığınan Rohingya Müslümanlarının bulunduğu kamptaki yetimhaneye girdi.

Arakan’da hayatını kaybeden Rohingya Müslümanlarının yetim kalan çocukları için İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı “İHH” tarafından Bangladeş’in Myanmar sınırındaki bir kampta kurulan yetimhane
de, 48 çocuk bulunuyor. Yetimhanedeki çocuklara gün boyu İngilizce, matematik, Bengalce, Kur’an-ı Kerim ve hadis dersleri veriliyor. 1 derslik, 3 yatakhane, 1 yemekhane ve 1 de mescidin bulunduğu yetimhanede çocuklar boş zamanlarında futbol oynayarak vakit geçiriyor. Yetimhanedeki küçük Arakanlılar ise öğle saatlerinde uyku molası veriyor.

Kaynak : Milli Gazete

Reklamlar

About Mohamed Aymane Zizi

Aged 25 years old, Studying in Turkey Computer engeneering , Activists for Human rights , And for liberity of Palestine , thinker for truth .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Eylül 6, 2012 by in güney asya and tagged , , , , , , , , , , , .
%d blogcu bunu beğendi: