Dünyadaki Müslümanların Yaşam Koşulları

Biz dünya çapında Müslümanlar'ın yaşamlarını gözlemliyoruz ve size onların hayatları hakkında doğru haberler iletiyoruz.. Bu faaliyetlerimiz dünya çapında yapılıyor.. Bu projeyi, zor durumda kalan Müslüman kardeşlerimiz hakkında sizleri bilinçlendirmek amacıyla yapıyoruz.

Kenya’da gözaltı furyası

Somali’de işgal gücü bulundurduğu için Şebab tarafından saldırıya uğrayan Kenya’da Müslümanlara yönelik gözaltı kampanyası başldı

 

 

Kenya’nın Mombasa şehrinde Müslüman bir din adamının gözaltına alınmasını protesto eden onlarca Müslüman genç gözaltına alındı.

Müslüman gençler Musa Camii civarındaki yolları kapattı ve polis ile çatıştı. Polis Musa Camii’nin, Somalili Şebab hareketi ile bağlantısı olduğunu, Kenya’daki gençlerin Somali’deki Şebab hareketine katılımını sağlamak için kullanıldığını öne sürüyor.

Olaylar Cuma namazından sonra başladı. Müslüman gençler bir  din adamının gözaltına alınışını protesto etti. Polis havaya ateş açtı ve göz yaşartıcı gaz sıkarak kalabalığı dağıtmaya çalıştı.

Kenyalı gençler Müslüman din adamının perşembe günü camide bir arkadaşıyla birlikte iken gözaltına alındığını söylüyor.

Bölgesel polis koordinatörü Aggrey Adoli ise söz konusu imamın gözaltına alındığını kabul etmedi. Polis gazetecilere, 4 din adamına sadece çağrı gönderdiklerini iddia etti ancak bunların kim olduğunu açıklamadı. “Herhangi bir din adamını yakalamadık ancak 4 kişiye yaptıkları nefret konuşmaları hakkında, gelmeleri için çağrı yaptık” diyen yetkili, soruşturma sürecini tehlikeye atabileceği iddiasıyla kimliklerini açıklamadı.

Kenya’daki Westgate saldırısının ardından polis güvenlik önlemlerini artırdı. Şebab’ın üstlendiği saldırıda çoğu Batılı diplomat ve ajan olmak üzere 67 kişi ölmüş, 175 kişi yaralanmıştı.

 

Reklamlar

About Mohamed Aymane Zizi

Aged 25 years old, Studying in Turkey Computer engeneering , Activists for Human rights , And for liberity of Palestine , thinker for truth .

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Ekim 28, 2013 by in Haberler and tagged , .
%d blogcu bunu beğendi: