Dünyadaki Müslümanların Yaşam Koşulları

Biz dünya çapında Müslümanlar'ın yaşamlarını gözlemliyoruz ve size onların hayatları hakkında doğru haberler iletiyoruz.. Bu faaliyetlerimiz dünya çapında yapılıyor.. Bu projeyi, zor durumda kalan Müslüman kardeşlerimiz hakkında sizleri bilinçlendirmek amacıyla yapıyoruz.

16 yaşındaki çocuğa müebbet hapis!

16 yaşındaki çocuğa müebbet hapis!

İsrail güçlerine taş attığı gerekçesiyle 16 yaşındaki Filistinlinin müebbet hapsi istendi. İsrail güçlerinin 16 yaşındaki çocuğu konuşturmak için su yerine alkol verdiği belirtildi.

16 yaşındaki Muhammed Mehdi Süleyman İsrail güçlerine taş atıp bir askerin hayatını tehlikeye attığı gerekçesiyle İsrail güçleri tarafından Mart ayında bir gece Haris köyündeki evi basılarak ailesinin gözü önünde tutuklandı. Gözaltına alınan Muhammed Mehdi Süleyman’a yapılan tahkikin ardından İsrail Askeri Mahkemesi tarafından 25 yıldan ömrünün sonuna kadar hapsi istendi.

SU YERİNE ALKOL VERİLİP İTİRAF ETMESİ SAĞLANDI

Filistinli Esirler Derneği Mehdi’yi ‘dünyanın en küçük esiri’ olarak nitelerken küçük çocuğa yapılan uygulamalar ise İsrail güçlerinin insanlık dışı faaliyetlerini gözler önüne serdi. Bir gece evi basılıp gözaltına alındıktan sonra ailesinden uzaklaştırılan Mehdi aylar boyunca İsrail askerlerinin işkencelerine maruz kaldı. Hatta İsrail askerlerinin konuşmak istemeyen Muhammed Mehdi’ye su yerine içki içirerek suçunu itiraf etmesini sağlamak istediği belirtildi.

Yetkililer Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu’ndan (UNICEF) yardım bekledi ve 16 yaşındaki Muhammed Mehdi Süleyman’ın insanlık dışı uygulamalardan kurtarılmasını istedi.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Kasım 4, 2013 by in Uncategorized.
%d blogcu bunu beğendi: