Dünyadaki Müslümanların Yaşam Koşulları

Biz dünya çapında Müslümanlar'ın yaşamlarını gözlemliyoruz ve size onların hayatları hakkında doğru haberler iletiyoruz.. Bu faaliyetlerimiz dünya çapında yapılıyor.. Bu projeyi, zor durumda kalan Müslüman kardeşlerimiz hakkında sizleri bilinçlendirmek amacıyla yapıyoruz.

Sağ Parti Müslümanlardan Özür Dileyecek

 

Hindistan’daki ulusalcı sağ parti Bharatiya Janata, geçmişte Müslümanlara yönelik hatalarından dolayı özür dilemeye hazır olduklarını açıkladı.

Hindistan’daki ulusalcı sağ partilerden Bharatiya Janata, geçmişteki hatalarından dolayı Müslümanlardan özür dilemeye hazır olduklarını açıkladı.

Başkent Yeni Delhi’deki genel seçim kampanyasında konuşan partinin başkanı Rajnath Singh, Müslümanlara yönelik partilerince “ne zaman ve her nerede herhangi bir yanlış” varsa özür dileyeceklerini kaydetti.

Geçmişte yapılan hatalar nedeniyle özür dilemeye hazır olduklarını dile getiren Singh, “Partimiz Müslümanların beklentilerini karşılamazsa eğer, bir daha bize dönüp bakmayın. Müslümanlar partimize yönelik propagandalara aldırış etmesin” dedi.

Konuşmasında Müslümanlara yönelik hatalardan doğrudan bahsetmeyen Singh, Bharatiya Janata’nın başbakan adaylarından Narendra Modi yönetimi altında 2002’de Gujurat bölgesinde çoğunluğu Müslüman bin kişinin öldüğü baskını ima etti.

Partinin yeni federal hükümette yer alması için 545 koltuklu parlamentoya 272 milletvekili göndermesi gerekiyor.

Gujarat’taki baskında evi yağmalanan Baroda Üniversitesi profesörlerinden Juzar Bandukwala ise olayın ardından özrün asla gelmediğini kaydetti. Bharatiya Janata’nin özür dilemediği gibi Modi için Müslümanlardan oy istediğini dile getiren Bandukwala, 12 yıl önce Gujarat Müslümanlarının büyük acı çektiğini anımsattı.

Baskın sırasında hiçbir şey yapmaması nedeniyle suçlanan Modi ise geçen yıl olaydan dolayı üzüntülü olduğunu açıklamış ancak özür dilememişti. Olayla ilgili Modi hakkında açılan dava halen mahkemede görülüyor.

Hindistan’da genel seçimler mayıs ayında yapılacak.

Gajurat bölgesinde 2002 yılında Müslümanlar ile Hindular arasında çıkan çatışmalarda çoğunluğu Müslüman çok sayıda kişi hayatını kaybetmişti. – Ankara

About Mohamed Aymane Zizi

Aged 28 years old, Studying in Germany Msc Computer engineering , Activists for Human rights , And for Liberty of Palestine.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

Bilgi

This entry was posted on Mart 4, 2014 by in Haberler, Tüm Dosyalar and tagged , , , , , , , .
%d blogcu bunu beğendi: