Dünyadaki Müslümanların Yaşam Koşulları

Biz dünya çapında Müslümanlar'ın yaşamlarını gözlemliyoruz ve size onların hayatları hakkında doğru haberler iletiyoruz.. Bu faaliyetlerimiz dünya çapında yapılıyor.. Bu projeyi, zor durumda kalan Müslüman kardeşlerimiz hakkında sizleri bilinçlendirmek amacıyla yapıyoruz.

Hakkımızda

gg copy

Allah (c.c) diyor ki: “Ey  insanlar! Şüphe yok ki, biz sizi bir erkek ve bir dişiden yarattık ve birbirinizi tanımanız için sizi boylara ve kabilelere ayırdık. Allah katında en değerli olanınız, O’na karşı gelmekten en çok sakınanınızdır. Şüphesiz Allah hakkıyla bilendir, hakkıyla haberdar olandır.’ Suret Hucurat 13

Allah(c.c) diyor ki: “Mü’minler ancak kardeştirler. Öyleyse kardeşlerinizin arasını düzeltin. Allah’a karşı gelmekten sakının ki size merhamet edilsin.” Suret Hucurat 10

Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed (sav) buyuruyor ki : “Müslümanların birbirini sevme ve desteklemedeki durumları bir beden gibidir. Bedenin bir uzvu rahatsız olursa, bedenin bütün organları rahatsız olur ve uykusu kaçar.” (Buharî; Müslim; Ahmed b. Hanbel)

Dünyada Müslümanların acısı her gün artıyor ve onların acılarını artıran ise;ya biz onların haberlerini inkar ediyoruz veya birşey bilmiyoruz.

Pek çok Müslüman pek çok ülkede iskence altında kalıyor ve bizden çoğu insanlar onlar hakkında ne olduğunu bilmiyor.Varlıklarını veya acılarını bile ve bulunan bir çok medya sahte haberler paylaşarak ya da onlardan hiç bahsetmeyerek  acılarını artırıyor ki, halbuki kamuoyu uzakta kalıyor ve onlar hakkında bir şey bilmiyor.

Bu nedenle bir grup genç ve aydınlar  ‘islam ümmeti’nden onların sorumlu olduğunu hissetti ve onun geleceğine ilişkin uluslararası Müslümanlar bir araya geldi yardım etmek ve haberleri paylaşmak için.İlk hedefimiz bilinçlendirmeyi artırmak ve medyanın ablukasının yok edilmesi ve onun yerine düzgün Müslümanların farklı dünya ülkelerinden doğru haber getirmesi ve yayınlaması ve onlara tüm gücümüz ile yardım etmek.

Ve biz, bu proje altında, dünya çapındaki müslümanları bilmek ve tanıtmak ve öğrenmek istiyoruz, onlara yardım etmek ve yaşadıklarını hissetmek istiyoruz, biz nasıl saadet yaşarsak onlar da yaşasın istiyoruz , biz ne kadar huzur içinde yaşıyorsak onlarda yaşasın istiyoruz , biz nasıl rahat rahat ibadet ediyoruz onlar da etsin, sırf namaz kıldığı için cami yakılıp başına yıkılmasın!

Dünyadaki Müslümanların yaşam koşulları haberleri araştırarak ve paylaşarak dünyadaki Müslümanlara yardım etme konusunda sitemizden ilk adımı atıyoruz ve uzun zamandır mahrum kaldıkları haklarını geri iade etmek için ilk denemeyi yapıyoruz.Bu işte bize katılabilirsiniz ve hatta bu işten bir parça olabillirsiniz .

Proje, sadece internette olmayacak, aynı zamanda gerçek hayatta ulusal bir şekilde olacak.Dünyadaki Müslümanlarin yasam koşulları tüm Müslümanlar için bir projedir.

Dünyadaki Müslümanların yasam kosullari projesi  .. Bilinçlendirme .. Eğitim… Yardımlaşma

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: